СЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та СШАСЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та СШАСЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та СШАСЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та СШАСЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та США

СЕО Маркетгід Сергій Денисенко організував схему ухилення від сплати податків та подальшої легалізації коштів для Міжнародної групи компаній «MGID», яка діє на території України та США

За матеріалами які виклала Світлана Білоконь на сайті Антікор, за результатами перевірок були виявлені схеми ухиляння від сплати податків та незаконного виводу грошей. Як водиться, підприємці заявляють про тиск, а фіскальні органи намагаються підтвердити свої підозри неспростовними доказами.

Киберполиция провела обыски в рекламных агентствах в рамках расследования деятельности пиратских сайтов

Зокрема, у поле зору кіберполіції і журналістів-розслідувачів групи «Антикор» потрапила історія з відомою міжнародною компанією «MGID», яка активно діє на території України, Росії, Європи, Азії та США, і була неодноразово засвічена у різноманітних фінансових та політичних скандалах, за якими прослідковувався Кремлівський слід.

Більш детально про зв’язки керівництва Маркетгід з московськими пропагандистами та інформаційними загрозами можна прочитати в матеріалах:

lentainform.com - секретное оружие Кремля

Gremlins from the Kremlin: зачем в украинских СМИ информеры российской Lentainform заменены на Ideal Media?

Але в даному випадку мова йде саме про організацію та існування розгалуженої схеми ухиляння від сплати податків як на вітчизняному, так і на міжнародному рівні. Такими схемами користуються чимало IT-компаній, що приховують справжні прибутки, обкрадають бюджет та користуються незаконними конкурентними перевагами. Але не треба забувати, що порушення закону рано чи пізно, неодмінно призводить до розплати. Отже, спробуємо на прикладі MGID з’ясувати, як і чому діє ця схема і про які суми, приховані від оподаткування, йдеться насправді.

Закон єдиний для всіх?

Як відомо, Конституція України (ст. 67) зобов’язує кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах встановлених законом.

Необхідно зазначити, що своєчасна та повна сплата податків громадянами та суб’єктами господарювання є запорукою добробуту усіх громадян та держави в цілому. Адже, сплачені податки – це вчасно виплачені пенсії, стипендії, соціальні виплати, зарплата освітянам, працівникам сфери культури, медичним працівникам, тощо. Платники податків повинні завжди відчувати особисту відповідальність за наповнення бюджету. А, отже, не тільки не порушувати законодавчо встановлені терміни сплати, а забезпечувати  наповнення дохідної частини державної скарбниці, що забезпечить реальну потребу в коштах для виконання соціальних видатків.

У свою чергу держава Україна та її компетентні органи всіляко заохочують та створюють передумову розвитку IT-бізнесу на території України.

Проте, нажаль, не зважаючи на лояльність держави до IT-бізнесу, деякі з найуспішніших представників останнього не виконують свої конституційні обов’язки та ухиляються від сплати податків.

Зокрема, про що ми повідомляли, на території України здійснюють діяльність ряд суб’єктів господарювання, що входять до міжнародної групи компаній «MGID», які надають послуги з розміщення в мережі інтернет нативної реклами.

Такими суб’єктами господарювання є ТОВ «Мгід-Україна» (код ЄДРПОУ 43120912, директор Денисенко Сергій Васильович), ПП «Мгід-Україна» (код ЄДРПОУ 43381937, директор Денисенко Сергій Васильович), ТОВ «МГІД-СВІТ» (код ЄДРПОУ 38233476, директор Пахолюк В.О.), ПП «Маркетгід-Україна» (код ЄДРПОУ 36867310, директор Костюк О.В.), ФОП Денисенко Сергій Васильович.

Щоб уявити  масштаб діяльності цієї компанії, варто лише зазирнути у відкриті джерела, які представляють відомості з перших вуст.

Як неодноразово зазначав директор групи компаній «MGID» Сергій Денисенко у своїх інтерв’ю, наданих багатьом засобам масової інформації, група компаній «MGID» є другою у світі компанією із надання послуг нативної реклами.


ДЕЛО.УА  CEO MGID Сергей Денисенко: 4 шага к успеху бизнеса на международной арене

Група компаній MGID є міжнародною та складається із 8 офісів, що знаходяться на території України, США, Індії, В’єтнаму, Індонезії, Росії, тощо. Зі слів Сергія Денисенка, головними офісами групи компаній MGID є офіс в США, який створено для генерації виручки, та український офіс, який є операційним офісом.

Зі слів Сергія Денисенка, річний обсяг доходу «MGID» складає десятки мільйонів доларів США.

Разом з тим, на підставі аналізу загальнодоступної інформації, наша журналістська команда встановила, що лише річний обсяг доходу українського офісу MGID складає, що найменше 25 000 000 доларів США.

Тобто, з вищевикладеного вбачається, що бізнес Сергія Денисенко та групи компаній «MGID» є цілком успішним та є досить прибутковим.

Враховуючи це, у нас виникло цілком об’єктивне та обґрунтоване запитання: «А чи сплачує пан Сергій Денисенко та група компаній «MGID» податки у державний бюджет України та чи сплачують вони їх у повному обсязі?».

Щоб з`ясувати ці питання, слід подивитись на реальні суми, що були задекларовані різними підрозділами компанії «MGID» в Україні, і відомості які надало розслідувачам власне джерело у фіскальних органах.

Зокрема, ТОВ «МГІД-СВІТ» за 2020 рік задекларувало дохід у розмірі 3 729 000 гривень (орієнтовно складає 136 000 доларів США) та чистий прибуток у розмірі 540 800 гривень (орієнтовно складає 19 700 доларів США). ПП «Маркетгід-Україна» за 2020 рік задекларувало дохід у розмірі 19 288 100 гривень (орієнтовно складає 703 945 доларів США) та чистий прибуток у розмірі лише 275 600 гривень (орієнтовно складає 10 050 доларів США). ТОВ «Мгід-Україна» та ПП «Мгід-Україна» дохід та прибуток не декларували.

Отже, як видно з цих даних, наданих Державною фіскальною службою України, група компаній «MGID» та Сергій Денисенко фактично не сплачують у державний бюджет України податки у встановленому законом розмірі. Разом з тим, база їх оподаткування є зовсім мізерною та є такою, що не відповідає тим обсягам доходів, про які зазначав сам пан Сергій Денисенко (десятки мільйонів доларів США) у своїх інтерв’ю.

Звичайно, що керівництво Маркетгід розробило публічні меседжі, якими воно прикриває будь-які підозри та звинувачення, намагаючись виставити все як тиск та незрозумілі претензії. Так, на обґрунтовані звинувачення у тісній співпраці з піратськими сайтами, пан Денисенко відповів наступне: «Если даже предположить, что мы работаем с какими-то пиратскими сайтами, мы не несем ответственность за нарушение авторских прав, которое может теоретически быть на страницах этих сайтов. У нас 27 тыс. сайтов, которые зарегистрированы в системе. Мы обслуживаем рекламу, которую видят около 800 млн уникальных пользователей в мире. Мы за день генерируем порядка 82 млрд показов рекламы. Это очень большие цифры.» (Див.)

Тобто, чітко прослідковується меседж, що ніякої відповідальності за незаконну діяльність та порушення закону компанія нести не збирається. Особливо за порушення у фінансовій сфері. А щоб прикрити власні махінації, використовуються різноманітні прийоми ухиляння та маніпулювання.

Це підтвердило наше джерело у ДФС, яке повідомило, що у лютому-квітні 2020 року ТОВ «Мгід-Україна» було ліквідовано, на підставі рішення засновників компанії. Як пояснило наше джерело, такі дії, очевидно, здійснено з метою приховування незаконної діяльності компанії, оскільки провести податкову перевірку її буде неможливо, а вся первинна фінансово-господарська документація, ймовірно, буде знищена, що фактично унеможливлює кримінальне переслідування службових осіб компанії.

Крім того, дивним також є той факт, що 25.02.2021 р. органами ДФС України анульовано ПП «Мгід-Україна» свідоцтво платника ПДВ, оскільки компанія не подавала до контролюючого органу податкову звітність протягом року. Проте, як ми чудово розуміємо, у реаліях нашої країни вести крупний та прозорий бізнес на території України без отримання свідоцтва платника ПДВ та відшкодування такого податку та/або отримання податкового кредиту об’єктивно є неможливим.

З вищевикладеного вбачається, що Сергій Денисенко та група компаній «MGID» не сплачують до державного бюджету України податки, що відповідають їх реальним доходам від IT-бізнесу.

А яка відповідальність за приховування доходів у США?

Ймовірно, законослухняний громадянин, який читає дану статтю, міг зробити цілковито слушне припущення, що група компаній «MGID» переважну частину податків сплачує до державного бюджету США, оскільки саме там розташований їх основний офіс, який створено для генерації виручки.


Проте, на жаль, за результатами первісного аналізу та перевірки відкритих даних, на усіх нас чекає повторне розчарування, оскільки, судячи з усього,  «MGID» не сплачує у США тих податків від здійснення своєї господарської діяльності, які б відповідали заробленим сумам та нормам американського законодавства.

У ході розслідування, нашій команді вдалось встановити, що на території США Сергієм Денисенко у січні 2011 року було створено компанію MGID, ІNС (ідентифікаційний номер С3340794).

Згідно офіційних джерел державних органів США, компанія MGID, ІNС є досі діючою, проте вона не декларує отримання прибутку від здійснення господарської діяльності, не сплачує податок на прибуток, а подає до фіскальних органів США «порожні» звіті.

Отже, з вищевикладеного вбачається, що Сергій Денисенко та група компаній «MGID» ухиляється від сплати податків, як на території України, так і на території США.


Наші фінансові консультанти пояснили, що, швидше за все, група компаній «MGID» лише незначну частину коштів приймає на офіційні банківські рахунки своїх підприємств, при цьому «MGID» не цурається мінімізувати свої податкові зобов’язання за рахунок використання «послуг» фіктивних контрагентів, «податкових ям» та фізичних осіб-підприємців. Разом з цим, «MGID» у своїй діяльності використовує електронні гроші платіжної системи «WebMoneyTransfer» та/або будь-які інші неофіційні платіжні системи, куди приймає основну частину коштів від наданих послуг. Такий механізм отримання коштів від замовників реклами дозволяє «MGID» не відображати отримані доходи в бухгалтерській та податковій звітності в жодній країні, а, отже, дозволяє і не сплачувати податки від отриманого прибутку. У подальшому електронні гроші переводяться на електронні гаманці підконтрольних фізичних осіб, які їх конвертують у готівкові кошти, та/або здійснюють їх подальшу легалізацію іншим шляхом.

Даний матеріал  - результат лише первинного розслідування, основаного на відкритих даних, порівняльному аналізі очевидних речей та відомостей власних джерел. Не має сумніву, що більш ґрунтовне розслідування, яке можуть дозволити собі провести фіскальні органи як України, так і США, відкриють справжній масштаб фінансових махінацій у компанії «MGID». Зі свого боку, журналісти викривачі будуть слідкувати за розвитком подій.

☄️ Андрій Біба і його БРСМ-Нафта знову в епіцентрі скандалу: вартісний ремонт авто гарантований - заливають шмурдяк

В кінці квітня я повідомляв, що антирейтинг платників податків поміж мереж АЗС очолює мережа БРСМ, власник якої Андрій Біба - розкошує в Італії та співпрацює з рф.

Олександр Орловський криптовалютний шахрай який заробляє на продажу криптовалютних курсів

Олександр Орловський: Шахрай, самопроголошений криптовалютний «експерт», засновник спільноти FFA і творець криптовалютних курсів

У Вашингтоні завершився саміт НАТО. Які підсумки для України?

У спільній декларації визначили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в Альянсі. Також у НАТО привітали «конкретний прогрес», якого Україна досягла після тогорічного Вільнюського саміту щодо необхідних демократичних, економічних і безпекових реформ